ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Spony a spirály - spojovací materiál - Gabiony Stone s.r.o.

Spony a spirály - spojovací materiál

visibility738 Zhlédnutí list V: Jak se vyrábí gabionové sítě

Nenahraditelnou úlohu hrají u gabionových konstrukcí spojovací prvky. Jde o součástky, které sítě jednak spojují dohromady a druhak jim dodávají pevný tvar.

Gabionové spirály

Základním spojovacím prvkem je pro naši firmu gabionová spirála. Spirály pomalu, ale jistě nahradili na trhu c-spony, a to hned ze tří důvodů. Prvním z nich je, že spirály je mnohem jednodušší instalovat. Zvládne to tedy opravdu každý s minimem šikovnosti a bez jakéhokoliv nástroje. Spirálu pouze „zašroubujeme“, zatímco na c-spony je potřeba speciálních manuálních nebo pneumatických nůžek. Druhým důvodem je to, že c-spony drží sítě pouze v bodech, zatímco spirála rovnoměrně po celé délce. Také se velice často na stavbách stávalo, že si někdo chtěl ušetřit práci a c-spony dával pouze do každého druhého oka. Tohle se u spirály z jednoho kusu zkrátka stát nemůže.

Mimo délky rozdělujeme spirály na dva typy. Spirála 25 a 17. Jaký je mezi nimi rozdíl? Pokud si vezmeme spirálu a natočíme ji čelně k sobě tak, abychom viděli kruh, bude mít „spirála 17“ vnitřní průměr bez drátu 17 mm a „spirála 25“, 25 mm.

Spirála vzniká tak, že soustavou podávacích kladek je drát protlačován drážkou tvaru spirály. Po dosažení požadované délky je poté hotová spirála oddělena pneumatickými nůžkami.

V praxi vypadá spirála 25 „hustší“, prostorově výraznější a s větším obloukem. Používat ji tedy budeme hlavně u velkých staveb kde spojujeme více jak čtyři sítě k sobě. Pokud totiž sečteme holý průměr čtyř drátů u sebe, při průměru 4 mm dostaneme součtem 16 mm. Spirála s průměrem 17 mm by tedy šla zašroubovat jen velice těžko. Tato spirála je také na první pohled mnohem užší a použijeme ji tedy například u plotů anebo u různých designových prvků a menších staveb.

Distanční spony

Spona je další důležitou součástí gabionu. Spony se umisťují po „sešroubování“ stran gabionu dovnitř každého metrového segmentu(koše) a to z důvodu, aby se strany při plnění kamenivem nevyhýbaly směrem ven. Jejich počet je závislý vždy na rozměrech koše. Například do koše 100x100x100 cm dáme 12 distančních spon délky 50 cm.

Při objednání lze kromě délky dohodnout, že ohnutá bude jen jedna strana spony (spony jednostranné). Zde jde vlastně pouze o to, s čím se Vám lépe pracuje.

Spony se vyrábí velice podobným způsobem jako spirály. Drát se odvijí z cívky, prochází soustavou rovnacích kladek a následně se ustřihne a konce se zahýbají do požadovaného úhlu.

Balení a rozměry

Spony i spirály jsou baleny po 50 kusech a vyrábějí se v těchto rozměrech:

  • Spony vyrábíme v délkách – 300, 500 a 1000 milimetrů
  • Spirály vyrábíme v délkách - 300, 500, 600, 700, 1100, 1500 a 2100 mm
  • Umíme vyhotovit i zakázkové modely, ale samozřejmě se musí jednat o velké množství kusů.

Zanechte komentář

Komentáře musí být nejprve schváleny před jejich publikováním.
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota January Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec