ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Starý gabion nerezavý - Gabiony Stone s.r.o.

Starý gabion nerezavý

visibility563 Zhlédnutí list V: Jak se vyrábí gabionové sítě

Gabion musí vydržet v mnohdy velice náročném prostředí celá desetiletí. Jak se ale vlastně testuje anti-korozivní vrstva? Toto téma považujeme za velmi důležité, hlavně proto, že si zakládáme na vysoké kvalitě našich výrobků. Prostřednictvím tohoto článku bychom rádi Vám, zákazníkům, představili, jakým způsobem se zkouška provádí.

Jak ověřit desítky let v řádech hodin ?

U Gabionových konstrukcí se předpokládá životnost v desítkách let. Provést zkoušku přímo v přírodním prostředí sice možné je, ale bylo by to velmi zdlouhavé a nákladné. Ke zkoušení tak byla vybrána metoda, kterou se testuje odolnost různých nátěrů a dalších materiálů podléhájících korozi.

Odpověď je v solné mlze

V našem případě jde o zkoušku v solné mlze. Zkušební vzorek je umístěn do komory, v níž je vyšší teplota a přesně definované množství a velikost kapek solného roztoku o určité koncentraci. Po spuštění komory začíná solný roztok materiál nepřetržitě „bombardovat“ a to v přesných intervalech a s přesným počtem vstupů. Zkouška končí pokud na povrchu zkušebního vzorku vznikne 5 a více procent zkorodovaných ploch z celkové plochy vzorku.

Nejkritičtějším místem bývají sváry, protože se ochranná vrstva nanáší již před svařováním.

Co to znamená v praxi?

Jak si lze výsledky této zkoušky převést na trvanlivost gabionové konstrukce v přírodní prostředí? Přepočet je samozřejmě jen orientační. V každém konkrétním místě se může výrazně lišit. V různých místech budou zkrátka vždy panovat různé podmínky. Někde bude prsotředí kyselejší, někdy zásaditější, jinde více prší nebo se tam například více solí cesty. Nejlépe lze zkoušku interpretovat takto: Drát bez jakékoliv povrchové ochrany po hodině expozice v solné mlze, bude vykazovat při mikroskopickém měření, přibližně stejné korozní poškození, jako tentýž drát po 21 dnech v přírodním prostředí.

Životnost gabionů?

Pokud tedy povrchová koroze vzorku překročila 5% po 1000 hodinách v solné mlze, lze udat dobu odolnosti povlaku přibližně na 58 let. Dále je nutno připočítat korozi základního materiálu do doby kdy dojde k jeho destrukci, tedy ve chvíli kdy neudrží stávající tvar a konstrukce se zničí.
To je u drátu s průměrem 4mm dalších deset let. Materiál na gabionové prvky s odolností 1200 hodin, zjištěných akreditovanou státní zkušebnou, tedy zajistí stabilitu stavby minimálně na 80 let.

Náš materiál ovšem testujeme až na 3500 hodin! Zajístíme Vám tak nejvyšší možnou kvalitu výrobků a vy tedy nemusíte gabion řešit až do konce života.

Zanechte komentář

Komentáře musí být nejprve schváleny před jejich publikováním.
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota January Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec